Dřevojas - výrobní družstvo

Podpora růstu výrobní společnosti s bohatým využitím ERP systému a jeho napojení na stroje ve výrobě při postupné implementaci průmyslu 4.0.

Specifika řešení

  • Napojení ERP na průmysl 4.0.
  • Kiosky pro online odvádění výroby
  • Pokročilé řízení interní logistiky polotovarů

Komentář klienta

„Dlouhodobou, pravidelnou a spolehlivou spoluprací s firmou Essence se nám daří úspěšně rozvíjet a optimalizovat výrobní proces, včetně nasazení nejmodernějších technologií.“ Ing. Petr Blažek, CEO

Řešení pro výrobu - modernizace výroby

V průběhu vzájemné spolupráce dochází na straně zákazníka k výrazné modernizaci výroby. Úzkým napojením ERP systému Dynamics NAV jak na CAD software pro návrh výrobku, tak přímo na stroje ve výrobě, je možné nejen efektivně plánovat výrobu, ale hlavně online sledovat a přesně řídit proces výroby (automatická formátovací pila Schelling, olepovačka Biesse, CNC kolíkovačka Weeke, průmyslové roboty ABB). Tento přístup umožňuje postupnou robotizaci výroby s možností automatizovaného zpracování dat a výrazně přesnější plánování dozásobení výroby materiálem, detailní řízení interní logistiky toku polotovarů a vyhodnocování efektivity výroby.

Kiosky pro online odvádění výroby

Pro snížení chybovosti při montáži byly roce 2018 nasazeny kiosky, prostřednictvím kterých je možné nejen online odvádět výrobu, ale především systémově kontrolovat a řídit správnost provedení výroby.   

O společnosti

Výrobní družstvo Dřevojas je od roku 1946 výrobcem koupelnového nábytku zásobující nejen český trh, ale vyvážející i do Ruska, Švýcarska, Skandinávie, Německa či Francie.

Více informací o společnosti Dřevojas naleznete na www.drevojas.cz.

Kategorie: Reference
Vloženo Od
distribuceskladvýrobaprodejfinance

Naše firma čerpá podporu na rozvoj značky a tvorbu marketingových kampaní od Národního plánu obnovy – Nástroj pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility). Náš projekt byl podpořen pod reg. číslem 380000456.