Skladovací prostor je drahý? Jak využít sklad, vědět o všem zboží a zároveň být připraven

Řešíte nedostatek prostoru s pevnými přihrádkami pro zboží, výrobky či materiály? Spolu s tím řešíte i neustálou fluktuaci pracovníků, jejich zaškolení, znalost skladu a spolehlivost zadávání dat a jejich sdílení s ostatními spolupracovníky ve firmě?

Skladovací prostor je drahý, efektivní využití volného místa volá po využití pevně dané přihrádky pro vícero zboží, výrobků či materiálů. Do toho ještě přichází fluktuace pracovníků ve skladech, jejich naučení se kde hledat zboží a jak zadávat data. 

 

Jak využít sklad, vědět o všem zboží a zároveň být připraven tyto informace sdílet mezi pracovníky?  Řešíte podobné otázky?

 

Pak pro Vás máme jednoduché řešení 

 

 

Přejděte na plovoucí uložení zboží, výrobků a materiálu v přihrádkách pomocí Manipulačních jednotek

 

Náš Warehouse Management Systém (Essence WMS / Řízené sklady) Vám umožní optimalizovat využití skladovací plochy podporou plovoucího uložení. Každá přihrádka tak nemá pevně daný obsah, ale je obsazována dle volného prostoru. Navíc uložením zboží do Manipulačních jednotek můžete skenovat i zboží, které na sobě nenese čárový kód. 

Každý pohyb ve skladech, ať už jde o příjem, zaskladnění, přeskladnění, vyskladnění, výdej, expedici či inventuru, pořizuje pracovník skladu pomocí čtečky čárových kódů. Výsledkem je tak pokrytí skladových procesů bez použití systému přes PC. Jednoduchou aplikaci na čtečce čárových kódů ovládne každý skladník během několika minut zaškolení.

Essence WMS je on-line aplikace k systému Microsoft Dynamics 365 Business Central, veškeré pohyby se promítají ihned v tomto (ERP) informačním systému. Vaše data tak tvoří jeden celek, který je přístupný všem pracovníkům vaší firmy online.

Aplikace je napsána multiplatformě, tedy stejně jako samotný systém může běžet na několika platformách. Dnes se jako nejvhodnější varianta, a to jak z pohledu HW (samotných čteček), tak z pohledu výkonnosti řešení jeví použití čteček s operačním systémem Google Android.

A pokud Vám bude někdo tvrdit, že nelze nasadit plnohodnotný integrovaný modul v rámci ERP systému, že je nutné pořídit specializovaný systém pouze pro sklady, nevěřte tomu. Naopak, integrovaný řízený sklad v ERP Vám umožní sledovat veškeré potřebné informace pro řízení firmy v reálném čase. Máte tedy informace dostupné ihned, bez zpoždění, které je při nasazení fragmentovaných skladových systémů obvyklé.

Nasazení samotného modulu řízených skladů má samozřejmě také mnoho dalších výhod, jako je spolehlivost dodávek zákazníkům, efektivita skladování, produktivita práce, snížení nákladů na skladování, rychlost provádění pravidelných inventur, snazší zaškolení nových pracovníků ve skladu atd.


Ještě nemáte implementován systém Microsoft Dynamics 365 Business Central a uvažujete o nasazení Warehouse Management Systému, pak je toto ten pravý okamžik se zamyslet, zda provést výměnu celého ERP systému za systém nové generace. Ta se vyznačuje svojí mobilitou na všech firemních úrovních, multiplatformitou a snadným přístupem k datům pro řízení celé společnosti.

Více o systému Microsoft Dynamics 365 Business Central

Více o Warehouse Management Systému (Řízené sklady)

 


Autor

Pavel Vondruška

Pavel Vondruška
Produktový manažer Warehouse Management Systém (Essence WMS)

 


 

Proč zlepšit procesy ve firmě s Dynamics 365 Business Central?

  • Systém je prověřený stovkami firem. Vychází z oblíbeného ERP systému Navision, který modernizuje tak, aby vyhovoval dnešním firmám.
  • Shromáždí pro vás data z každého koutu firmy. Už žádná zpoždění, zbytečné chyby ve výrobě a ztracené peníze, o kterých jste doteď nevěděli.
  • Uživatelské rozhraní je podobné ostatním softwarům od Microsoftu, takže se v něm rychle naučí každý.
  • Business Central je plně integrovaný s dalšími aplikacemi Microsoft. Od MS Office po CRM systém Customer Engagement.
  • Navíc se o hladkou implementaci postaráme za vás. Zefektivněte svou firmu s prověřeným systémem od Microsoftu.

 

Napište nám pro hladkou implementaci

 


Co jsou řešení od Essence?

Naše řešení jsou připravené systémy, které staví na ověřených produktech Microsoft a vychází ze zkušeností našich zákazníků. Díky nim jsme dokázali připravit řešení, které umí víc než klasický systém, ale je levnější než systém na míru.

Více Řešení Essence

 


 

Kategorie: Novinky
Vloženo Od
skladfinancetrendy

Naše firma čerpá podporu na rozvoj značky a tvorbu marketingových kampaní od Národního plánu obnovy – Nástroj pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility). Náš projekt byl podpořen pod reg. číslem 380000456.